AKP ve ATATÜRK Devamı...

İSTATİSTİKLER

7 kategori altında, toplam 2332 haber bulunmaktadır.
Bu haberler toplam 2440328 defa okunmuş ve 2346 yorum yazılmıştır.

Arama ARAMA


 
   Sıcağı sıcağına ön seçim değerlendirmesi   04.04.2011
CHP önseçiminde ilk gelen sonuçlar ve oluşan tabloya göre favoriler ilk 2 sırayı alırken diğer sıralamalarda sürprizler de yaşandı. Üyeler ile yapılan seçimde katılımın istenilen seviyede olmadığı da görüldü. Seçmen değişik bölgelerdeki adayları ön plana çıkartarak il genelinde de dengeli bir yapı oluşmasını sağladı.

Seçimin galibi çok az farkla da olsa Bülent Tezcan oldu. Bülent Tezcan 1965 doğumlu ve Aydın da avukatlık yapıyor.1999-2002 arasında Kuşadası ilçe başkanlığı ve 2003-2007 arasında da Aydın CHP İl Başkanlığı yaptı. 2002 seçimlerinde 5. ve 2007 seçimlerinde de 6 sıradan aday olduğu seçime bu kez 1. sıradan girecek ve Aydın 2011 yılı seçiminde mecliste temsil edecek milletvekillerinden biri olacak.

Tezcan , il başkanlığı döneminde Bozdoğan CHP ilçe Bş. Hikmet Saatçı’ yı Belediye Başkanlığının kazanılmasından 6 ay sonra görevden alarak ilçemiz de prestij kaybına uğramış ve sonrasındaki seçimlerde başarılı olamamıştı. Ancak geçen süreç içinde parti örgütleri ile bağlarını güçlendirdi ve bu seçime hazırlandı. Bunu yaparken daha dikkatli politikalar izleyerek kimseyi karşısına almamaya özen gösterdi. Özellikle son il başkanlığı seçiminde üç adaydan hepsine eşit mesafede durarak puan topladı ve bu seçimi önde tamamlamayı başardı. İl başkanlığından bu yana gösterdiği çaba ve verdiği emeğinde karşılığını almış oldu. Aydın merkezden bir aday olarak ve yeni bir soluk olarak Aydın’ a güç katmasını beklediğimiz adayın çok iyi bir hatip olduğunu da belirtmek isteriz.

Bülent Tezcan’ ın Bozdoğan’ dan aldığı oy, onun Aydın da ilk ikide yer alacağının garantisi gibiydi. Çünkü Bozdoğan daki anahtar listeler de adı yoktu ancak kişisel ilişkileri ve geçmişi ile iyi bir oy alarak bu sinyali verdi. Ancak asıl gücünü batı ilçelerinden ve merkez den aldığını da belirtmek gerek.

Osman Aydın ise belki milletvekilliğini en çok hak eden kişiydi. İlk döneminde Aydın daki tek CHP Belediye başkanı olarak partiye güç katarken sonraki dönemlerde iki kez daha başkanlığı kazandı ve bu süreçte hem ilçe ve beldelere hem de belediyelere maddi ve manevi destek verdi. Parti içinde en çok tanınan kişilerden ve yardım alınan biri durumundaydı. Bu özellikleri ve diğer belediye başkanları ile kurduğu iyi ilişkiler onunda ilk iki sırada yer alacağını göstermekteydi. CHP nin Aydın da 12 ilçe belediye başkanlığını kazanmasında da büyük emeği vardı. Kontenjan olur ise 3. sıraya gerilecek olan Osman Aydın, 3. sıradan da olsa mecliste CHP yi bu dönemde temsil edecektir.

Hep doğu bölgesinden, Nazilli bölgesinden bir adayın ilk üçte yer alması gerektiğini ancak bunun bu oy dağılımı ile çok zor olacağını belirtmiştim. Ancak Ferda Çağlar Erkut beni yanılttı ve 3. sıraya gelerek büyük bir başarıya imza attı. 1974 Nazilli doğumlu ODTÜ işletme mezunu olup çiftçilik ve işletmecilik yapmakta. Çağlar , Nazilli de de çok iyi bir oy alırken batıdan da büyük oy alarak ne kadar istekli ve kararlı olduğunu da göstermiş oldu. Politika sahnesinde 2 yıl önce Belediye başkanlığı seçiminde Belediye meclisine CHP üyesi olarak aday olması ve seçilmesi ile girdiğine tanık olduğumuz adayın bu kadar kısa sürede bu başarıyı yakalaması , çok iyi bir strateji izlediği, örgütleri iyi analiz ettiği ve çok iyi ve de verimli bir çalışma yaptığını da göstermektedir. Bozdoğan seçmeni de kendisine büyük destek vermiş bulunmaktadır.

Eğer 2. sıradan kontenjan kullanılır ise Çağlar 4. sıraya gerileyecektir. CHP 4 milletvekili çıkartabilir mi şu an için bilmek mümkün değil. Ancak bu kadar dengeli dağılım sonrasında, Çağlar’ ın bir kadın olması ve partinin de kadın kontenjanı sorunu karşısında kontenjanın kullanılmayarak 3. sıradan doğu adayı olarak Ferda Erkut Çağlar’ ın aday olması CHP Aydın için en iyi karar olacaktır kanısındayız. Kontenjan aday partide ciddi bir sıkıntı yaratacak ve oy kaybına da neden olabilecektir.

4. sıra adayı Hüseyin Yıldız , Didim de müteahhitlik yapmakta olup son iki seçimde de milletvekililliği adaylığı bulunmaktadır. Son seçimde de 4. sıradan aday olan Yıldız’ ın şeytanın bacağını kıramadığı ve yine aynı sırada kaldığını görmekteyiz. Onun da partiye çok emek verdiğini, çok da iyi bir oy aldığını ancak dengeler ve çok güçlü adaylar karşısında ancak 4. olabildiğini görmekteyiz. Bozdoğan ile de çok iyi ilişkileri olan adayın kontenjan olmaması durumunda bir şansının olabileceğini tahmin ediyoruz. CHP nin oy oranlarına göre Aydın da şu an için 5 milletvekili çıkarmasının çok zor olduğu da görülmektedir.

5. sıradan aday olacak olan M. Fatih Atay ise halen Aydın CHP milletvekili olarak görev yapmakta ve parti de en tanınan ve sevilen isimlerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Daha üst sıralarda yer alması beklenir iken 5 sıradan listeye girmesi sürpriz olarak nitelendirilmekte ise de özellikle son il başkanlığı seçiminde tarafsız kalamaması ve diğer iki adayı karşısına almasının kendisine çok oy kaybettirdiğini görmekteyiz. Özellikle doğu ilçelerinde çok sevilmesine karşın ve önceki dönemde bu ilçeler de en çok oyu alan kişi olmasına karşın bu ilçeler ile İl başkanlığı seçimi sonrası bozulan ilişkilerin tamir edilememesi kendisi açısından telafi edilememiş gözüküyor. Bu unsurların yanı sıra pek çok başka etken de devrededir mutlaka ama özellikle güçlü adayın diğer güçlü adaylar karşısında oy olarak kesilmesinin de bir sonucu olarak en çok üzerinde durulan adaylardan olması ve belki de bir değişim isteği bu sıralamada etken olmuştur kanısındayım.
6 sıraya gelen bir başka bayan aday Özlem Burcu Ugan Sevim ise belki de en önemli sürprizi yaptı. Doğu ilçeleri ve Nazilli de çok iyi oy almasının yanı sıra Aydın genelinde de iyi bir oy alarak bir çok iddialı ismi geride bırakmayı başardı ve en azından tabela da yer alarak önemli bir başarı kazandı.Nazilli de avukatlık yapan evli ve 2 çocuklu Özlem hanım , rahmetli av. Avni Ugan’ ın da kızı.

Bu seçimde iki kadın adayın 3 ve 6 sıraları alması Aydın açısından da altı çizilmesi gereken önemli bir konu ve başarı. Aydın 2. kez bayan milletvekili çıkarmaya bu kadar yakın.

Söke, Nazilli , Didim ve Çine ilçe başkanları da bu seçimlerde aday oldular. Listelerde yer alamamalarının nedenleri de parti içinde tartışılacaktır. Didim ve Çine açısından iki kişiyi taşımanın zor olmasının en önemli neden olduğunu düşünüyorum. Çünkü Didim ‘ de Bülent Tezcan en yüksek oyu alırken ilçe başkanını da geçmiş oldu ve bir anlamda Mustafa Bekar Tezcan’ ın önünü açtı. Çine de ise Osman Aydın ve Tahir Yaman ikilisinin ikisinin de taşınması çor zordu ve Osman Aydın öne çıktı. Söke İlçe Bş.Sevim hanımın zaten bir şansı yoktu. Nazilli İlçe Bş. Süleyman Bülbül ise çok çalıştı ancak doğu ilçelerinden, özellikle il başkanlığı seçimindeki tercihleri nedeni ile iyi oy alamaz iken kendi ilçesin de de beklentilerin çok altında oy aldı. Bu durum ön seçimden çok atamaya dönük bir çalışma içinde olmasından da kaynaklanmış olabilir.

İl Başkanı Tunç Aytur ise Belediye Başkanlığı seçimlerinde partinin tarihi bir başarıyı yakalamasında ön saftaydı. Bu durumu lehine kullanmak ve milletvekilli olmak istese de ilçe örgütleri ile ilişkilerini verimli noktalara taşıyamaması ve çok güçlü adaylar olması nedeni ile başarılı olamadı.İl başkanı olarak kalsa dengeler çok daha farklı olabilirdi...

Sonuçta üyeler ile yapılan bu seçim en sağlıklı seçim olmuştur. Hiç kimsenin başarılı adaylara olumsuz bir lafı olamaz. Parti bu durumu içine rahatlıkla sindirecek ve bundan kazançlı çıkacaktır. Partiye bu ön seçim nedeni ile gelen hareketin , genel seçimler de de katkı yapacağı sanılmaktadır.Bundan sonraki yıllarda da aynı yöntemin uygulanması, üyelerin aktif katılımını ve adaylarında daha sağlıklı ortamda politika yapmalarına neden olacaktır.

Bu seçimde , bilgi, birikim ve çalışma olarak çok iyi durumda olan, milletvekilliğinin de hakkını verecek olan birçok aday belki az oylar aldılar. Çünkü vekil olmak için bunlar yetmemektedir. Başarılı olan ilk iki adayın yıllardır verdiği emek ve son süreçteki çalışmaları göz önüne alınır ise , bu yolun gerçekten büyük bir mücadele ile geçilebileceği ancak bunun bile yeterli olmadığı ve aynı zamanda çok iyi bir maddi güçte gerektirdiği ( Ne yazık ki ) anlaşılmaktadır.

Sonuç tatmin edicidir. Aydın bu ön seçim kararı ile sağlıklı bir karar almıştır kanısındayım. Demokrasinin uygulanmasının sağlıklı sonuçlar doğuracağı da bu seçim ile daha net olarak ortaya çıkmıştır. Birçok eksiklik bulunabilir, birçok hak edenin daha iyi yerlerde olması gerektiği ve üyelerinde yönlendirildiği vs. şeyler söylenebilir ama bu bir süreçtir. Uygulamanın sürmesi durumunda bundan sonrasında, bu tür eksikliklerde giderilecektir.

Seçimin CHP ye Aydın’ a hayırlı olmasını diler, adaylara da başarılar dilerim.

( Bu sıcak ve kişisel bir yorum olup, hatalar da barındırabilir ) EMİN KOYUNOĞLU

.: www.bozdogan.org :.

Yayınlanan Diğer Yazılarım


  AKP ve ATATÜRK  17.11.2017  479
  Bozdoğan MYO yu AKP ilçe Yönetimi (isterlerse  23.08.2017  426
  Deprem ve Bozdoğan   21.07.2017  333
  Adalet yürüyüşünde aklıma takılanlar  10.07.2017  315
  Okuyun gençler. Çok geç olmadan...  19.05.2017  1658
  Bzodoğan referandum analizi  17.04.2017  2406
  Her vatansever hayır demek mecburiyetinde...  02.02.2017  525
  ÜLKEMİZDE NELER OLUYOR-NE YAPMALI  21.12.2016  727
  Hukuk ve Yargı ne kadar önemli anlaşıldımı ac  06.10.2016  718
  Yeni Fetöler yaratılmasın...  02.09.2016  734
  BOZDOĞANLILAR KÖYE GERİ DÖNÜN...  23.02.2016  1267
  Türkiye terörü bitiremez-ÇIKMAZDAYIZ..  18.02.2016  849
  3 Maymun,3 muhalefet ve CHP  18.01.2016  973
  CHP il başkanlığının kaybedeni Bozodğan  28.12.2015  1135
  Kendi ayağına sıkan MUHALEFET Partileri...  05.11.2015  1214
  Ankara ' da yaşananlar...  12.10.2015  1031
  Güzel ve ömre bedel Bozdoğan  25.08.2015  1210
  BOZDOĞAN VE AYDIN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ.  08.06.2015  1368
  Haydi kent müzesi kuralım...  28.04.2015  1326
  İKİ ÇANAKKALE  18.03.2015  1075
  Aydın milletvekili adayları kimler olacak  27.02.2015  1083
  Halkımız bilinçsizmi? Öncüler bilinçlimi...?  18.02.2015  781
  Bir kişi fazla okusun diye  10.12.2014  1094
  GECİKMELİ YAZILAR  28.11.2014  1201
  Boş yazı...  22.10.2014  1082
  Mülteciler neden Türkiye'ye sığınıyor  24.09.2014  1105
  BALKANLAR...  20.08.2014  1061
  OLMAK veya OLMAMAK...Seçmek veya seçmemek...  19.06.2014  1042
  Antep- Urfa- Mardin gezisi  06.06.2014  998
  GÜNEYDOĞU:Saptamalar ve değişen algılarım  20.05.2014  1007
  sıradan vatandaşın büyük adımı  12.05.2014  1127
  SEÇİMİN HALLERİ-Küçük ilçelerin büyük seçimle  14.04.2014  1185
  Bozdoğan -ve Aydın-seçiminin yorumu.  31.03.2014  1269
  AYDIN SİYASETİ   18.03.2014  1113
  Bozdoğan siyasetinde son gelişmeler  06.03.2014  1263
  Belediye Meclis Listeleri...  21.02.2014  1173
  Albay Ali Türkşen MEKTUBU  09.01.2014  1149
  Neler oluyor ve 2020 de Türkiye   18.12.2013  1180
  Asıl Gizlemek İhanettir: CAN DÜNDAR  09.12.2013  1135
  KÜRTÇÜLÜK- Kurt istan…  21.11.2013  1017
  Bu ülke sizin değil sn Başbakan  08.11.2013  993
  Herşey gözünüzün önünde olmakta...  09.10.2013  1179
  AVRUPA- 2 ( Devam )  16.09.2013  1026
  AVRUPA  23.08.2013  1023
  Sıcak yaz siyaseti günleri  28.06.2013  1110
  HALKA ZULÜM HAKMI; YA DA ATATÜRKÇÜLERE   03.06.2013  1050
  SLİKON VADİSİ  30.05.2013  890
  SONSUZ APTALLIK  20.04.2013  1452
  Yapacak bir şey yok !?  11.04.2013  1187
  KADIN HAKLARI NELERDİR-Yasal düzenlemeler  08.03.2013  1128
  Yeniden Bozdoğanspor ve geleceği   20.02.2013  1014
  NAİLE UZUN PANK- Bir masal  04.02.2013  1498
  Meslekte 25 yıl ve plaketler...  07.01.2013  1184
  Duymak istemeyene, görmek istemeyene anlatama  27.12.2012  1177
  Taraf Gazetesi bertaraf olurken özgür basın.  17.12.2012  1059
  Bozdoğan çok iyi bir sınav daha verdi  28.11.2012  1290
  Merkez İlköğretim nasıl kurtuldu..  11.11.2012  970
  Büyükşehir olmak iyi mi kötü mü , nasıl?  12.10.2012  1424
  TÜRKİYE NEREYE  24.09.2012  1184
  Gece uzun sürsede gün doğar...  27.08.2012  1242
  MERKEZ İLKÖĞRETİM- TARİHİMİZ-SON ÇAĞRI  20.07.2012  1138
  BOZDOĞAN & BOZDOĞAN  04.07.2012  1356
  ADLİYELERKAPANIYOR-SIRA BOZDOĞAN' A GELİYOR  18.06.2012  1303
  Sezer' in hakkı Sezer' e  09.06.2012  1134
  Böyle bir 19 Mayıs  19.05.2012  1197
  GÖ Z A L T I ...  10.05.2012  1470
  Camiyi ahır yapmak   25.04.2012  1348
  A V U K A T   06.04.2012  1182
  MERKEZ İLKÖĞRETİM OKULU  12.03.2012  1250
  Güç Savaşları  13.02.2012  1262
  Adalet nereye koşuyor  26.01.2012  1230
  2011 de BOZDOĞAN  30.12.2011  1278
  Bozdoğan da kadına şiddet  28.11.2011  1446
  DEPREM ve BOZDOĞAN  11.11.2011  1162
  ACI ÖFKE ÜZÜNT܅ AMA ÇARE NE?  20.10.2011  1193
  BAHİS nasıl oynanmalı  29.09.2011  926
  Çocuğunuz büyürken...  19.09.2011  1053
  Ne olacak bu Fener’ in hali?  07.09.2011  925
  Acayip şeyler oluyor...  30.06.2011  1326
  Seçim değerlendirmesi  13.06.2011  1188
  Konuşacakken susmak, Susacakken konuşmak  12.05.2011  1169
  Bozdoğanspor yükselişi  25.04.2011  1121
  Aday adayı partili nefer  12.04.2011  1279
  Sıcağı sıcağına ön seçim değerlendirmesi  04.04.2011  1021
  ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ- İşkencesi  28.03.2011  919
  Serdar Akinan' dan Libya yazısı  21.03.2011  1064
  Geçmiş olsun JAPONYA  16.03.2011  1106
  700 yıllık öğüt  08.03.2011  1011
  Bahar siyaseti  18.02.2011  1183
  Mısır ve Ortadoğu ' de neler oluyor?  03.02.2011  925
  Başarılar Bozdoğanspor...  19.01.2011  1015
  MESLEK YÜKSEK OKULUMUZ NEREYE ?  26.12.2010  1013
  EĞİTİMDEKİ SORUNLAR- 1  08.12.2010  1150
  İlçemizdeki üzücü olaylarda artış   22.11.2010  1238
  H E S.....ler....  04.11.2010  957
  Suyumuz neden kapatılıyor...?!...  15.10.2010  1274
  S O N B A H A R . . .   04.10.2010  1180
  Bozdoğan' da gecenin öteki yüzü..  22.09.2010  1104
  NİHAT GENÇ artık yazmayacak mı ?  16.09.2010  1128
  Bozdoğan sonuçlarının değerlendirilmesi  13.09.2010  1055
  Evet mi çıkar Hayır mı ?   25.08.2010  1222
  HAYIR zamanı…  10.08.2010  1039
  Einstein'dan hayat dersi   29.07.2010  1151
  Ahmet Hakan neden "HAYIR" dedi.  12.07.2010  978
  M . Y . 0 .  02.07.2010  965
  Tersine açılım   16.06.2010  1005
  Kuşkulu akıllılar- küstah aptallar  31.05.2010  1035
  Sempozyum nasıl geçcti.  20.05.2010  947
  Komplocular kazandımı, Baykal bitti mi ?  10.05.2010  1167
  Yaza girerken...  03.05.2010  939
  Anayasa' ya Bozdoğan ne diyor  12.04.2010  1177
  Aşık Veysel' in eşi nasıl kaçtı?  30.03.2010  1064
  Bozdoğan’ a sığınmak...  18.03.2010  1050
  CHP İl Kongresi  08.03.2010  913
  Türkiye anatomisi. Geleceğe bir bakış ( Le Mo  22.02.2010  999
  Patlayan kanal olayı  08.02.2010  1117
  Bekir Coşkun - Darbenin iyisi  29.01.2010  968
  Nazilli' den İzmir' e demiryolu olur mu ?  15.01.2010  1189
  * YENİ * YILINIZI * KUTLARIZ**   31.12.2009  1081
  MAĞDUR.....  23.12.2009  1042
  RASİM MENTEŞE...  07.12.2009  1212
  Kabak tadı veren konular..  19.11.2009  1117
  Şehit babaları nerde ?  04.11.2009  1098
  İlçemizde boşanmalar neden arttı.  20.10.2009  1101
  Bozdoğan' da başı önde adamlar...  08.10.2009  1395
  Bu düzen hep böylemi ?..  28.09.2009  1094
  Konserleri seviyoruz...  22.09.2009  1109
  Hastanelerin durumu ve hastanız varsa ne yapm  15.09.2009  1162
  Mehmet nasıl kurtuldu  08.09.2009  1183
  Eğitimdeki büyük yükseliş  25.08.2009  968
  TEŞEKKÜRLER BÜLENT TEKBIYIKOĞLU. YOLUNUZ AÇIK  29.07.2009  1000
  Tatil herkesin hakkı ama..  22.07.2009  1013
  Güzel Ülkem nereye ?  07.07.2009  1195
  D E D İ K O D U . . .  24.06.2009  1201
  Bozdoğan' da stres ve dedikodu...  15.06.2009  1270
  Zengin müsrif çevreci vatansever: Hangisiyiz   01.06.2009  1180
  ADD ÇYDD ve Türkan Hanım...  20.05.2009  1195
  Baharı beklerken...  08.05.2009  1210
  NEREDEEEEN NEREYE…  23.04.2009  1216
  Beyaz Rüzgar gibi geldi geçti...  16.04.2009  1187
  Gurur Duyuyorum....  08.04.2009  1237
  Tümer Apaydın' a büyük güvenoyu  30.03.2009  1214
  “BOZDOĞANLI” ASALETİ- Ramazan Topoğlu  21.03.2009  1631
  SEÇİMLER VE BİZ  12.03.2009  1114
  Adaylar ve Bozdoğan  25.02.2009  1444
  Kimi dinleyelim ?kime inanalım?  13.02.2009  1414
  AYDIN ÇOK ZENGİN OLACAK  02.02.2009  1311
  BATI en çok hasta adamı sevdi  14.01.2009  1405
  ISSIZ ADAMLAR  08.01.2009  1217
  Özür dileyen vatan hainidir.Canan Arıtman ise  25.12.2008  1297
  KRİZ GELDİ.  17.12.2008  1097
  Halk aday arıyor mu ?  28.11.2008  1420
  Mustafa- Musti yada Mustafa Kemal  10.11.2008  1451
  Üniversite ve öğrencilerimiz ne durumda ?  30.10.2008  1277
  Günlerden pazardı ve birşeyler yapmalıydı  20.10.2008  1280
  Çocuklarımız ölürken laf üretenler...  07.10.2008  1267
  BOZDOĞANSPOR nereye...  24.09.2008  1624
  Kahramanlar  10.09.2008  1316
  BURS VERECEK ÜÇ KİŞİ  27.08.2008  1484
  Kötü yönetiliyor ve kaybediyoruz  17.08.2008  1198
  Bravo Karacasu  05.08.2008  1697
  Nükleer santrallere evet   22.07.2008  1230
  İlk Köylü Protestosu   07.07.2008  1258
  Şiir gibi bir gece...  03.07.2008  1310
  ADAM OLMAK  13.06.2008  1461
  Milli takımdan başarı beklemiyorum  06.06.2008  1263
  Su Hayattır Ama Bazen de Hayat Alır  03.06.2008  1395
  Vakıflar Yasası - Hristiyan Yasası  25.05.2008  1294
  Queen Elizabeth Çanakkale ' yi geçti mi ?  17.05.2008  1390
  1968-2008 Bozdoğan Fotoğrafları  13.05.2008  1847
  Bozdoğan' da Eğitim ve Koşulları  29.04.2008  1434
  KÖYLERİMİZ  14.04.2008  1551
  DOST ARAYAN , DOSTU OLAN VE OLMAYANLARA...  31.03.2008  1524
  NİHAT GENÇ  24.03.2008  1483
  Anket ve vardığımız sonuçlar  11.03.2008  1392
  Eğitimi Kalkındırma Derneğine haksız eleştiri  27.02.2008  1397
  Bir beyin sporu: BRİÇ  19.02.2008  1457
  HAYALLERİN BİTTİĞİ GÜNLER…  06.02.2008  1618
  HASTANE konusunda son gelişmeler  26.01.2008  1454
  Dünya Türk ve Bozdoğan mutfağı  16.01.2008  1680
  TOKİ evleri  09.01.2008  2216
  Savaş ve Barış  31.12.2007  1312
  Gazete çıkarıyoruz. Ama şerefsizce değil...  21.12.2007  1933
  BAYRAM FOTOĞRAFLARI  18.12.2007  1638
  TARİH BİLİNCİ ve MEHMET NİYAZİ  08.12.2007  1390
  İLÇEMİZE HASTANE İSTİYORUZ  21.11.2007  1450
  Yeni bir dönem - SERBEST KÜRSÜ  14.11.2007  1726
  Ateş düştü-yaşam sürüyor  03.11.2007  1486
  Ülkemiz nereye gidiyor?  25.10.2007  1389
  Geçmişe müzikle dönüş  19.10.2007  1926
  BOZDOĞAN ZEYBEĞİ  11.10.2007  1802
  MUTLULUK  06.10.2007  1260
  Liselerimiz, velilerimiz ve Bozdoğan'da eğiti  26.09.2007  1817
  Bozdoğanspor-gerçekler ve ayrılık zamanı  17.09.2007  1548
  NE YAPMALI ?  06.09.2007  1421
  Yüksek Okul sorunlu başlıyor...  27.08.2007  1387
  İZMİR  19.08.2007  1859
  YAPRAK DÖKÜMÜ  07.08.2007  1527
  Seçimlerde Bozdoğan  23.07.2007  1609
  Vatan mevzubahisse gerisi teferruattır  18.07.2007  1313
  Tekirdağ' lı öğrenciler  11.07.2007  1427
  Günlük yaşamdan resimler  03.07.2007  1623
  Sıcak, daha da sıcak olacak...  27.06.2007  1583
  Bozdoğan' da seçilmiş olmak zor  18.06.2007  1581
  Bir yaşımıza daha girdik.Dört olduk...  11.06.2007  1582
  Milletvekili adayları ve Bozdoğan  06.06.2007  2548
  Önseçim ve seçim  30.05.2007  1498
  Vatan elden giderken at gözlüğü takmak  16.05.2007  1423
  MENDİL  09.05.2007  1570
  Kuraklık ve Afet Bölgesi   03.05.2007  1428
  Çağlayan Tandoğan  29.04.2007  1444
  Su Uyur Düşman Uyumaz  23.04.2007  1543
  Yeterince tanımadığımız okulumuz METEM  16.04.2007  2021
  Belediyenin son bir yılının değerlendirmesi  01.04.2007  1650
  ÜNİVERSİTEYİ KURANLAR  17.03.2007  2595
  C E M R E  08.03.2007  1675
  Ne kadar tarafız  04.03.2007  1460
  DEVE GÜREŞİ   26.02.2007  1804
  GERÇEK HABER  14.02.2007  2008
  Kahraman bakkal supermarkete karşı  03.02.2007  1640
  Küresel sorunlar bizimde sorunumuzmudur ?  28.01.2007  1520
  H.Dink' in ölümü karşısında ne yapabiliriz  21.01.2007  1727
  Yeni Hedefler...  10.01.2007  1692
  Nasrettin hoca ve Noel baba  03.01.2007  1736
  2006 son dönemlerin en güzel yılı oldu  26.12.2006  1738
  Yaprak tütünde kapandı ya...  18.12.2006  1820
  Üniversite öğrencileri ile söyleşi -2  13.12.2006  1800
  Üniversite öğrencileri ile söyleşi-1  09.12.2006  1905
  Dolandırıcı nasıl anlaşılır ?  03.12.2006  1791
  BOZDOĞANSPOR ŞAMPİYON OLAMAZ  26.11.2006  1807
  Yeni bir dönem...  12.11.2006  1720
  SEMERKANT  01.11.2006  1720
  Bayramdan kısa notlar  26.10.2006  1707
  Orhan Pamuk, Nobel ve Fransa  16.10.2006  1650
  Bir pazar sabahı...  08.10.2006  1882
  Kısa Kısa ....  04.10.2006  1621
  Ankara Kulisleri  21.09.2006  1695
  Bir maç analizi  15.09.2006  1529
  Dünyanın en mutlu insanları  09.09.2006  1757
  Yeni adli yıl başlarken...  06.09.2006  1487
  ZAFER....  31.08.2006  1660
  Üniversite ve Festival  29.08.2006  1555
  Büyük Parkta 2. buluşma  26.08.2006  1626
  BÜYÜK BULUŞMA  23.08.2006  1542
  Bozdoğan Belediyespor 2007..  18.08.2006  1745
  Buluşmayı iptal ediyoruz...  09.08.2006  1604
  İki Düğün...  01.08.2006  1889
  Gangımak  27.07.2006  1689
  Bozdoğan' dan geçen bir Şair Eşref  16.07.2006  1716
  Havai fişekler artık atılmasın..  10.07.2006  1682
Tüm hakları saklıdır ( ©)