AKP ve ATATÜRK Devamı...

İSTATİSTİKLER

7 kategori altında, toplam 2332 haber bulunmaktadır.
Bu haberler toplam 2431936 defa okunmuş ve 2346 yorum yazılmıştır.

Arama ARAMA


Foruma son eklenenler gelecek

Alamut Köyü susuz kaldı. Salgın hastalık tehlikesi kapıda

Kategori Kategori: Güncel | Yorumlar 6 Yorum | Okunma 1412 Okunma | Yazar Yazan: emin | 30 Ağustos 2007 10:49:35

Alamut köyü bir haftadır susuz. Köyün 70.000 YTL. yi bulduğu bildirilen elektrik borcu nedeni ile artezyenlerin ve su pompalayan motorların elektriği kesilince bir haftadır köye su verilemiyor. Köyde susuzluk nedeni ile başta hastalık olmak üzere çeşitli sorunlar kapıda bekliyor. Elektrik borcu olan birçok köyde ise böyle bir kesintinin yapılmadığı bilgiside gelen haberler arasında. Aldığımız son bilgilere göre bir kısım başka köylerde de aynı şekilde elektrik kesintileri yapılmış. Bu durum toplum sağlığı açısından son derece olumsuz sonuçlara yol açabilecek bir durum.

 Alamut Köyünün susuzluğu ihmaldenmi kasıttanmı kaynaklanıyor bilinmiyor. Seçimlerde CHP. ye verilen oylar nedeni ile köy cezalandırılıyormu yoksa ortada bir ihmal mi var. Birçok köyün benzer miktarlarda borcu olmasına rağmen elektrikleri kesilmez iken , Alamut köyüne yapılan bu ayrıcalık, köye büyük bir eziyet vermekte. Son ldığımız bilgiler bazı köylerinde elektriğinin kesildiği yönünde. Hangi köyler kesildi bunu araştırıp bildireceğiz. Ancak her ihtimalde ülkemizin bu şekilde birçok köyü borcunu ödeyememekte. Suyu ve elektriği kesmek ise tüm toplumu tehlikeye atan bir süreç .Su sağlamak devletin temel görevi. Bu durum devam ederse köyde hastalıkların artması ve salgın hastalık tehlikesi olacağı sağlık yetkililerince belirtilmekte. Yetkilileri, başta bölge milletvekilleri olmak üzere tüm sorumluları bu sorunu çözmeye davet ediyoruz. Köylüler ovadan artezyenlerden ve komşu köylerden gelen su ile ihtiyaçlarına görmeye çalışıyor.
 | Puan: 10 / 6 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar

şahin ürek { 01 Eylül 2007 21:14:52 }
mrb emin bey bu ilginizden dolayı bir almut genci olarak saygılar sunarım.Gerek a partisi olsun gerek b partisi olsun yeteri kadar destekte bulunmadıklarına inanıyorum şu konuda vedat ataşın yorumuna katılmaktayım bütün komşu köylerin elektiği gitmediği halde yenilenmiş olan elektirik hatlarımız olduğu halde bu kadar elektiğimiz kesiliyor . şimdide telefon kabloların yer altına alınması konusu gündemde bu konu üzerinede birşeyler yazarsınız bizleri aydınlatmış olursunuz çünkü bu konu hakkında bir bilgim yok iyi günler muğla üniversitesi öğrencisi şahin ürek
ahmet kömür { 01 Eylül 2007 13:33:49 }
ben bi alamut genciyim ama biz birini suçlama geregi duymuyoruz biz sadece dilegimizi arzumuzu dile getiriyoruz a parti b parti sorumlu demiyoruz be köye kim oy istemeye geliyorsa bagısta bulunmalı ve bu köy susuzluktan kurtulmalı seçim zamanında hergün ziyaret edilen alamut şimdi niye susuz ve sessiz soruyorum ...saygılarla
Naile Pank { 01 Eylül 2007 11:46:05 }
Hikmet Karasu Bey
Ben AKP suçlu demedim. Yazıyı baştan sona okuyun. Orada şimdiye kadar neden bu borç ödenmemiştir diye bir sorum da var. Akp ile ilgili yazıyı yazmamın sebebi Tedaş ile köylü arasında arabulucu görevi üstlenmesi konusunda. Ben siyasi tartışmalara girmeyecek, kısır döngülerle uğraşmayacak kadar yaşlıyım. Bunları aşalı çok oldu.
AKP gençlik kolları adına seçim sonrası teşekkür eden arkadaşların ( Nedim AKtaş ), bu konuda da bir adım atmasını söyledim. Hepimizin 80 sonrası öğrendiği en iyi gerçek, ülkede iktidar partisi kimse, her konuda arabulucu da odur şeklindedir. Lütfen yazdığım yorumu sindirerek okuyunuz. Bu ülkede her konuda parayı veren düdüğü çalar zihniyeti olduğu için sadece rakamlarla büyüme var. Sanırım siz hayatınızda ya işsizlik çekmediniz, yada tarlanızdan kaldırdığınız ürünü üç otuz paraya satmadınız. Biraz konuşurken büyüklerinizden geçmişi öğrenin ve öğle yazın.
Ayrıca bana cevap da yazmayın. Sizden gelecek hiç bir cevap ciddiye alacağım bir cevap değildir.
hikmet karasu { 31 Ağustos 2007 22:40:22 }
şimdi bununda suçlusu AKP,mi,her fırsatta birilerini suçlarız,peki bizde hiçmi suç yok,parayı veren düdüğü çalar.
Naile Pank { 31 Ağustos 2007 14:12:18 }
Merhaba;
Okuduğumda gözlerime inanamadığım bir durum. Nasıl olurda bir köyün elektiriği ve suyu kesilebilir? Yada bu elektirik borcu niye zamanında ödenmemiştir. Devletin hiç bir zaman alacağını tahsil etme yolları hakkında bir kısıtlaması olmamıştır. Ama böyle bir yaptırım da hak ve hukuka aykırıdır diye düşünüyorum. Türk telekom borçlarını tahsil ederken envai çeşit kampanyalar yapıyorsa, Tedaş niye yapmıyor. Bu borcu niye taksitlere bölmeyip elektriği kesme yoluna gidiyor? Yurdumuzun başka bölgelerinde yıllardır kaçak elektirik kullananlarla mücadele edemeyen devlet bula bula Alamut'u mu buldu?
Seçim sonrası, ziyaretçi defterine teşekkür yazısı yazan AKP'li arkadaşlar, hadi bakalım kaldırın Alamut köyündeki bu sorunu da, bizde size teşekkür edelim.
vedat atas { 30 Ağustos 2007 18:27:56 }
mbr emin bey bn bir almutlu gencim bu konuya önem verdiginiz icin tsk ederiz bu alamut koyu icin cok önemli bir konu neden diger koyler de kesilmiyo? bu cok guzel bir soru emin bey eger biz bu koyden gidersek bu kadar esnafın hali ne olacak saygılar...
Diğer Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalynYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle