AKP ve ATATÜRK Devamı...

İSTATİSTİKLER

7 kategori altında, toplam 2332 haber bulunmaktadır.
Bu haberler toplam 2817082 defa okunmuş ve 2346 yorum yazılmıştır.

Arama ARAMA


Foruma son eklenenler gelecek

BOZDOĞAN ve AYDIN AFET BÖLFESİ İLAN EDİLSİN

Kategori Kategori: Güncel | Yorumlar 1 Yorum | Okunma 1317 Okunma | Yazar Yazan: emin | 01 Mayıs 2007 13:20:56

Susuzluk had safhada. Günlerdir ovada su kavgaları oluyor. Mayıs ayında sadece üç gün ilçemize barajdan su verilecek. Yenipazar ve Atça belediye başkanları hergün Akçay' ı geziyor. Onlara ayrılan suyun tek damlası yazıkent köprüsünü geçemedi. Söke belediye başkanı ve ziraat odası başkanı toplantıları terk edecek düzeye geldi. valilikte toplantı üstüne toplantı yapılıyor. Geçen yılın 1/4, 1/3 kapasitide suyu kim alacak. Çiftçi ne ekecek. Borcunu nasıl ödeyecek. Bu yaz çok zor olacak.

Su yok. Kemer barajındaki 130.000 m3.su geçen yılın dörtte biri. Adıgüzel barajındada 130.000 m3.su vr ve toplam suya ihtiyacı 1.260.000 m3. Bu yaz sebzelere su verilemeyecek. Su olmayınca sebze de olmayacak. ağaçlar kurumaz ise şanslıyız. son 50 yılın en kurak yazında kredi borcu içindeki çiftçinin batması da kaçınılmaz. Tek çözüm afet bölgesi ilan edilerek ciddi bir planlama yapmak , borçları ertelemek ve suyu mümkün olduğunca acil yerlere vermek. Umarız yağmur yağar ve biraz rahatlarız. dün Çamlıdere de su civarı darp edilme tehlikesi geçirdi. bundan sonra su başlarında j<andarmanın beklemesi sözkonusu...
 | Puan: 10 / 2 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar

mustafa { 07 Mayıs 2007 09:57:05 }
Hepimizin bilidiği halk arasında "kendi düşen ağlamaz" diye bir deyim vardır. Birde "kendim ettim kendim buldum" diye bir şarkımız vardır. Dünyayı bu hale getiren bizleriz. Bazı duyarlı ve öngörülü kişilerin yıllardır "çevremizi kirletmeyelim, havamızı, suyumuzu kirletmeyelim, boş alanlara ağaç dikelim,..." sözlerini kulak tıkayan veya bunların sonucunda ne olacağını düşünemeyen toplumlar sonucunu görünce dehşete düşmekte eyvah küresel ısınma geliyor, hepimiz susuzluktan öleceğiz, denizler yükselecek diye feryat etmeye başladı. Bunlara verilecek en güzel cevap Karadenizli bir vatandaşımızın mezar taşına yazdırdığı şu cümle olacaktır. "Pu bana ders olsin"
Diğer Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalynYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle