AKP ve ATATÜRK Devamı...

İSTATİSTİKLER

7 kategori altında, toplam 2332 haber bulunmaktadır.
Bu haberler toplam 2531581 defa okunmuş ve 2346 yorum yazılmıştır.

Arama ARAMA


Foruma son eklenenler gelecek

Bir garip hırsızlık olayı

Kategori Kategori: Güncel | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 311 Okunma | Yazar Yazan: emin | 22 Aralık 2017 17:14:57

Hafta içinde Aile Hekimliği Merkezinde bir anne değeri 5 TL civarında olan kağıt peçete ve ıslak mendil çalmaktan suçlanarak savcılık karşısına çıkarıldı. Her açıdan üzücü bir olaydı.

Olay hafta içinde meydana geldi. Edindiğimiz bilgiler göre emzirme odasına çocuğu ile giren bir anne odadaki ıslak mendil ve kağıt peçeteyi almıştı. Bunun üzerine tutanak tutularak polis çağrılmış. Suçlama yapılmış ve kadın hakkında işlem yapılarak savcılığa sevk edilmiş.

Kadının 2 küçük çocuğu var. Biri emzirme çağında diğeri 2-3 yaşında. Bir hayvan çiftliğinde çok kötü olduğu belirtilen koşullarla eşi ile çalışıyordu. Belliki ihtiyacı vardı ve 5 TL civarındaki değerde ıslak havlu ve kağıt peçeteyi çantasına atmış. VE YAKALANMIŞ...

Bu aile her açıdan toplumun en alt kesiminde. Aslen Ödemiş ten gelmişler. Şu sıralar en kötü işlerin başında hayvan çiftliklerinde çalışmak gelmektedir. Çünkü hayvan fazladır ve gece gündüz çalışmak zorundasınızdır. Pis bir iştir aynı zamanda ve çiftlik sahibi de sizin emeğinize köy koymuş ise yok pahasına da çalışan çoktur.

Cebinde Ödemiş' e gidecek paraları, çocuğuna mama alacak , ıslak mendi alacak paraları yok öğrendiğimize göre. Ve bu kadına biz yardım etmemiz gerekirken, aldığını görmezden gelmemiz gerekirken, mama almasına yardım etmemiz gerekirken onu hırsızlıktan savcı karşısına çıkarmışız...Sonrasında aynı hızla çiftlik sahibi de zavallı kadının işine son vermiş.

Kimse bu duruma müdahale etmedimi? Suçlayanlara " durun kardeşim bu kadın zaten aç ve zavallı birde yargılanmasın , vazgeçin şikayetinizden demedimi? Yada dendi de dinleyen olmadımı? Biz çok mu hızlı bir şekilde acımasız bir toplum olmaya, başkalarının dertlerini dert etmemeye başladık?

Evet bu yazı üzücü oldu ve olacak. Birileri de kırılacak ama yazmasam kendime karşı kötü hissedecektim. Şimdi de iyi hissetmiyorum... Acaba yazmasam duymasam ve görmesemmi? Sussammı? Zaten herkes görmüyor, duymuyor ve konuşmuyorken ben niye aksini yapayımki...ZOR BU ÜLKEDE YAŞAMAK... Yaşamak...Giderek daha da zor oluyor...
 | Puan: 8,2 / 5 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalynYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle