AKP ve ATATÜRK Devamı...

İSTATİSTİKLER

7 kategori altında, toplam 2332 haber bulunmaktadır.
Bu haberler toplam 2531621 defa okunmuş ve 2346 yorum yazılmıştır.

Arama ARAMA


Foruma son eklenenler gelecek

Siyaset gündemi hareketleniyor

Kategori Kategori: Güncel | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 218 Okunma | Yazar Yazan: emin | 22 Aralık 2017 14:53:07

İlçemiz siyasetinde son bir hafta içinde önemli gelişmeler oldu. CHP kongre yaptı, AKP yeni başkanını belirleri ve İyi Parti Bozdoğan ilçe Örgütü faaliyete geçti.

Geçen hafta CHP ilçe kongresini yaptı. Hasan Karayer tek aday olarak girdiği seçimde yeniden ilçe başkanı olurken yönetimde de önemli bir değişiklik olmadı...

AKP ise uzun süredir ilçe başkanını belirlemeye çalışıyordu.Mevcut ilçe başkanı Kemal Bozoğlu ile devam edileceği yönünde il başkanı Ahmet Ertürk' ün ilçeyi ziyareti sırasında beyanları vardı. Nitekim temayül yoklaması yapılmış olsa da yine Kemal Bozoğlu başkanlığına karar verildi. Böylelikle AKP başkan değiştirmemiş ve aynı başkanla yola devam etmiş oldu. Diğer adaylar ise Nazif Türköz ve Özay Çakır'dı.Her adayında desdekçileri de vardı ve bu atama elbette bunları memnun etmedi. Bu durum ilçe örgütünde kırgınlık yada kırılma yaratırmı bunu ilerleyen zamanda göreceğiz.

Diğer yandan ülke gündemine hızlı bir giriş yaparak daha kurulmadan ciddi oy oranı yakaladığı anketlerde görülen iyi parti de ilçede yönetim oluşturarak çalışmalarına başladı. başkan eski MHP ilçe başkanı Birol Özsoy olurken kurucu yönetim 34 kişiden oluştu. Bayan kontenjanı için biraz zorlanmış olsalarda :) yönetimde 34 kişinin olması , içlerinde ilk kez siyaset sahnesine çıkan isimlerin olması, her kesimden üyelerin olması onlarında ilçede önemli bir oy potansiyeli olduğunu göstermekte. Elbette kurucuların çoğunluğu MHP kökenli olurken Av.Cihat Öztürk' de il yönetiminde görev aldı.

Tüm bu yaşananların ve gelişmelerin ilçemize hayırlı olmasını diliyor ve başarılar diliyoruz. Özellikle AKP ilçe Başkanı Kemal Bozoğlu' nun Üniversite de yeni bölümlerin açılması, kapanan Şair Fethi Bey okulunun yerine daha çok öğrencili okulun acilen faaliyete geçmesi, Merkez İlköğretim Binasının bir an önce müze olarak düzenlenmesinin sağlanması ve Düşen Bozdoğan Eğitim kalitesinin bir an önce yükseltilmesi için gereken çalışmaları tamamlamasını bekliyoruz. Bu AKP ilçe yönetiminin kanımca ilçeye yapacağı en önemli görevdir. Hepsi de eğitim alanındaki bu eksikliklerin giderilmesi AKP ilçe başkanının yapacağı çalışmaya bağlıdır. Özellikle Bozdoğan' ı ve Bozdoğanlıyı iyi tanıyan Ahmet Ertürk gibi bir il başkanı varken ve Kemal bey ile arasıda iyi iken bu dönemde bu çalışmalardan sonuç alınması yüksek ihtimaldır. Bu konudaki gelişmeleri bize bildirirlerse yayınlamaya hazırız. Bu sorunlar 2018 içinde çözülmez ise Bozdoğan Çok şey kaybedecektir ve elbette bir fatura da olacaktır.
 | Puan: 1 / 1 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalynYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle