AKP ve ATATÜRK Devamı...

İSTATİSTİKLER

7 kategori altında, toplam 2332 haber bulunmaktadır.
Bu haberler toplam 2787786 defa okunmuş ve 2346 yorum yazılmıştır.

Arama ARAMA


Foruma son eklenenler gelecek

İlçemiz göç alan değil veren ilçelerden

Kategori Kategori: Güncel | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 1298 Okunma | Yazar Yazan: emin | 12 Şubat 2016 10:07:29

Son verilere ilçemiz binde -7,59 il göç alan değil veren ilçelerden. Aydın merkez ciddi göç alır iken Bozdoğan Aydın da en çok göç veren ( ve almayan ) ilçe konumunda.

TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ, yaptığı açıklamada; “TÜİK tarafından yayımlanan Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarında yer alan ülke içi göç istatistikleri ilçe düzeyinde incelendiğinde 2014-2015 döneminde Efeler’e 12 bin 811 kişi göç etti.

NET GÖÇ HIZININ EN DÜŞÜK OLDUĞU İLÇE BOZDOĞAN Aydın’da net göç hızının en düşük olduğu ilçenin Bozdoğan olduğunu ifade eden Yücedağ, şöyle konuştu: “Göç edebilecek her bin kişi için net göç sayısını ifade eden Net Göç Hızı binde -7,59 olan Bozdoğan’ı sırasıyla binde -6,92 ile Karacasu ve binde -4,62 ile Karpuzlu izlemiştir”

Bu durum ilçe merkezimiz açısından artı olması gerekir. Çünkü merkez nüfusumuz kanımca azalmamakta. Köylerden de göç almaktayız. Ancak dışarıdan nerede ise göç almıyoruz.

Ama köy nüfusumuz, iş, okuma vb. nedenlerle ayrılan gençler nedeni ile azalmakta. Bu azalmanın önüzmüzdeki yıllarda artışa geçeceğini düşünüyorum. Bunun 2 nedeni olabilir. 1- Büyükşehir olma nedeni ile köy olanaklarının artması (Ulaşım, sağlık vb) 2- Şehir yaşamnın bunaltıcılından kaçacak emekliler için köylerminiz birer vaha olduğunu yavaşta olsa anlaşılacak ve geri dönüş olacak olması.
 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalynYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle