AKP ve ATATÜRK Devamı...

İSTATİSTİKLER

7 kategori altında, toplam 2332 haber bulunmaktadır.
Bu haberler toplam 2589077 defa okunmuş ve 2346 yorum yazılmıştır.

Arama ARAMA


Foruma son eklenenler gelecek

Rasim Menteşe Vakfı' nın ilçemize yardımları artıyor

Kategori Kategori: Güncel | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 1023 Okunma | Yazar Yazan: emin | 27 Mart 2015 09:33:51

İşadamı Rasim Menteşe tarafından kurulan " Rasim Menteşe Vakfı "ilçemize yönelik hizmet ve yardımlarını artırdı. Üniversitenin kurulmasında ve Hastanenin oluşmasındaki yardımları herkesce bilinen Rasim Menteşe , ilçemize yönelik yardım ve proje çalışmalarına devam ediyor.(yardım ve projeler İçerikte) Bizim üzüntümüz ise hayırsever 2. bir işadamının ilçemize gelmemesi yada yardımcı olmaması...

Rasim Menteşe Vakfı, kurulmasına önayak olduğu Üniversite ve hastaneye ismini de verirken, Konukevi ile öğrencilerin ve bir kısım vatandaşımızın koanklama ihtiyacını da gidermekte.

Bu çalışmalarının yanı sıra gelirinin önemli bir bölümünü öğrencilere burs olarak dağıtan vakıf, şimdi de 10 yoksul aileye akşam yemeği vermeye başladı. Eğitim dönemi boyunca ve önümüzdeki yılda da bu yardımların süreceği ifade edilmekte.

Ayrıca yurt kantininde öğrencilere ucuz ve kaliteli yemek vermenin yanısıra çayıda 25 kuruşa düşüren vakıf, yurtta kalan öğrencilere de kantinde 100 TL. kredili alışveriş olanağı tanıdı.
Projeler ise hazırlık aşamasında. Halen bu yaza hazırlanan bir hayvanat bahçesinin inşaat çalışmaları sürüyor. Daha çok kanatlı hayvanları ve maymununda bulunacağı birkaç yabani hayvanın da yer alacağı küçük hayvanat bahçesi yazın ailecek yapılacak kahvaltıların da tamamlayıcısı olacak. Kendi üretimi sebze ve yumurtalar ile kahvaltı vermeyi amaçlayan kurum, konukevini yazında aktif kullanmanın hesabını yapmakta.

Bunların yanısıra,gelecek yıllarda akşamlarıda ve hafta sonları piknikçilere de açık olmayı, yürüyüş yolları yapmayı ve ekolojik tarım ürünlerini üretmeyi de planlayan kurumun bir diğer önemli projesi ise yurdun alt kısmında , ilçemizin sembollerinden olması düşünülen güzel bir camii yapımını da gerçekleştirmek. Bu konuda bir kısım arsa sahibi ile görüşmeler sürüyor. Arsa sahiplerinden bir kısım arazi alındı ama alınması gereken pürüzlü bir iki küçük parsel daha var. Bunlarda alınabilir ise cami inşaatına hemen başlanabilecek.
Tüm bu işlemlerle ve Fedakarca Yurt müdürü Kadri Uygun arkadaşımız uğraşmakta ve gerçekleştirmeke.. Ona da teşekkür ediyoruz emekleri için

Rasim Menteşe ' ye sağlık ve uzun ömür diliyoruz. Bu yaşlı hayırseverin yardımları vakıf aracılığı ile her zaman devam edecek olsada sağlıklı olduğu sürece ilçemize daha çok yardımda bulunacağıda çok açık..

Acaba diyoruz 2. bir işadamı daha çıkmazmı.? Yokmu varlıklı başka Bozdoğan' lı.. Gelin Bozdoğan' a , Kaymakamlık, Belediye, dilerseniz bizler hep beraber projeler üretelim ve ilçemize yardımda bulunalım...
 | Puan: 10 / 2 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalynYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle