AKP ve ATATÜRK Devamı...

İSTATİSTİKLER

7 kategori altında, toplam 2332 haber bulunmaktadır.
Bu haberler toplam 2787828 defa okunmuş ve 2346 yorum yazılmıştır.

Arama ARAMA


Foruma son eklenenler gelecek

Büyükşehir iptal gibi..

Kategori Kategori: Güncel | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 1009 Okunma | Yazar Yazan: emin | 10 Eylül 2012 11:37:19

Aydın' ın Büyükşehir yapılması uzun süredir konuşulan bir konu . Ancak son gelişmeler projenin gerçekleştirilmeyeği yönünde. Bunun nedeni ise kamuoyu anketlerindeki son durum...

AKP Aydın da büyükşehir projesinden vazgeçmek üzere. Bunun nedeni ise AKP tarafından yaptırıldığı öne sürülen son  anketler. Anketlere göre Aydın da büyükşehir uygulaması nasıl olursa olsun Aydın Belediye başkanı Özlem Çerçioğlu' nun açık ara seçimi alacağı yönünde. Son yapılan anket çalışmalarında sn. Çerçioğlu' nun oyunun yüzde 60 üzerinde olacağı yönünde sonuçlara ulaşılınca Aydın ' ın gözden çıkarıldığı ve Büyükşehir projesininde gerçekleştirilmeyeceği yönünde ciddi duyumlar almış bulunmaktayız. Burada altı çizilmesi gereken noktalardan biri ise Aydın ın gözden çıkarılmış olması. Bu durum bakalım nasıl sonuçlara yol açacak.
   Bize göre Aydın ' a yatırımlar azalabilir ve önümüzdeki Belediye seçimleri öncesinde veya sonrasında Aydın AKP de önemli görev değişiklikleri yaşanabilir.
   Aydın Büyükşehir yapılmaz ise eski sistem yürürlükte kalacak ve her ilçe kendi bağımsız yapısını koruduğu gibi kendi belediye başkanını seçecek. İl genel meclisi de aynen devam edebilecek. Köyler sadece il genelde oy kullanacak .
    Sanırım Aydın ve tüm ilçelerde bunu istiyordu. Ancak Aydın a yatırımlar kısılır ise bu kuşkusuz en kötü sonuç olacaktır.Umarız böyle bir yöntem izlenmez..
 | Puan: 5,5 / 2 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalynYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle