AKP ve ATATÜRK Devamı...

İSTATİSTİKLER

7 kategori altında, toplam 2332 haber bulunmaktadır.
Bu haberler toplam 2431926 defa okunmuş ve 2346 yorum yazılmıştır.

Arama ARAMA


Foruma son eklenenler gelecek

MERKEZ İLKÖĞRETİM- FATİH İLKÖĞRETİM tatlı rekabeti bitti

Kategori Kategori: Güncel | Yorumlar 2 Yorum | Okunma 867 Okunma | Yazar Yazan: emin | 11 Temmuz 2012 13:54:37

Yıllardır ilçemizde genellikle tatlı bir okul rekabeti hüküm sürmekteydi. Fatih İlköğretim ile Merkez İlköğretim arasındaki bu rekabet ilçemiz eğitimini üst sıralara taşıyan etkenlerinde başında geliyordu. Ancak 4+4+4 sistemi, yeterli alt yapı ve birikim olmadan öylesine başlatılınca bu okullarında bu rekabeti bitti. Artık Merkez İlkokulu ve Fatih Ortaokulu olacak.

Milli Eğitimin aldığı karar sonrasında 4+4+4 sisteminin Bozdoğan Okullarında uygulanmasının çok zor olduğu görülünce güzide iki okulumuz sistem kurbanı oldu. Artık MERKEZ İLKÖĞRETİM OKULU SADECE İLK 4 SINIFLARI OKUTACAK. FATİH İSE 2. 4 YILI YANİ ORTA BÖLÜMÜ OKUTACAK. İlçelmizdeki tüm ilk okul öğrencileri 2012-2013 sezonundan itibaren Merkez İlkokulunda öğrenim görecek. 4 yıllak orta öğretimlerini ise Fatih Orta Okulunda yapacak.
    Böylelyikle yıllardır ilçemizde tatlı bir rekabet ve kaliteli eğitimin adresi olan iki güzide okulumuz artık yarışamayacak ve yapısal olarakta değişecek. bunun iyi olduğu kanısında değilim. Yeterli alt yapı olmadan, kimseye sormadan etmeden alınan 4+4+4 kararı sonrasında birçok sıkıntı yaşanacağı açıktı. Bunlardan biride alt yapı idi ve yeterli alt yapının olmaması iki okulumuzun nitelik değiştirmesine neden oldu. Ne diyelim? Yapacak birşey yok . Hayırlı olmasını ve okullarımızın aynı başarıyı sürdürmesini dileyelim.
    Bu Arada Merkez İlköğretim Okulunun eski binasının yıkılmaması konusundaki duyarlılık gördüğünüz gibi 5-6 kişi ile sınırlı. Ne Okul Aile birliğinden nede başka bir yerden ses gelmiyor. Biz buradan ve ulaşabildiğimiz yetkililerden  sesimizi duyurabildiğimiz kadar duyuracağız. sonrasında ise okul yıkılır ise ( kendi adıma söylüyorum ) neden ve niçinlerini ve sorumlularını bu satırlarda isim isim ve uzuuuuuuuuuuuuuuuuuun uzun tartışacağız. OKULUMUZ ASLA YIKILMAMALI....NE PAHASINA OLURSA OLSUN...( DİLEYENLER BOZDOĞAN BELEDİYE VE KAYMAKAMLIK SİTELERİNE DE MESAJ BIRAKABİLİR.AYRICA VALİLİK VE MİLLE EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE DE MAİL ATABİLİR TELEFON EDEBİLİR. YETERKİ TEPKİ VERİN-GERİSİ GELECEKTİR )
 | Puan: 2,8 / 5 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar

Reşide Semra AFŞİN { 17 Temmuz 2012 10:09:50 }
Okulumuz gerçekten bizim için çok değerli Bu mirası yok etmeyelim İlçemiz turimden nasibini alamayan bir ilçe Okulumuz müzeye dönüştürüldüğünde turizm adına yapılabilecek reklamlarımızın da temelini oluşturacaktır Suyu havası pidesi tarihi kalıntıları ile turizmde yerini alacağına inanıyorum
Ilker YAVUZDILER { 11 Temmuz 2012 23:10:47 }
Emin bey merhaba,
1972 -1974 yillari arasinda Merkez''de 1. ve 2.
sinif''ta ögrenci idim.
Mimar''i yönden, okul''umuz güzel yapilmis.
Okul''un korunmasi taraftariyim, fakat 1-2 nokta mühendisler tarafindan incelenmesi gerekebilir;
mesela, deprem''e dayaniklik sifati, isinma tesisati, bina''nin yalitim düzeyi, vs.
Okul''un bulundugu semt ve konumu olarak hos,
elden geçirilse iyi olur.
Bina saglam degil ve yikilmasi gerekiyorsa,
ayni yerde yeni okul düsünülebilir,
yeni projeler arasinda, eski ögrenci bizler,
oylama ile, seçebiliriz.
Tarih''imizi korumakta biraz daha duyarli olabiliriz.

Saygilarimla


Diğer Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalynYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle