AKP ve ATATÜRK Devamı...

İSTATİSTİKLER

7 kategori altında, toplam 2332 haber bulunmaktadır.
Bu haberler toplam 2431947 defa okunmuş ve 2346 yorum yazılmıştır.

Arama ARAMA


Foruma son eklenenler gelecek

OKULUMUZ YIKILIYOR. SES VER BOZDOĞAN . YADA SONRA SIZLANMA..

Kategori Kategori: Güncel | Yorumlar 11 Yorum | Okunma 1166 Okunma | Yazar Yazan: emin | 06 Temmuz 2012 12:45:29

Merkez İlköğretim Okulunda karara çok az kaldı. Okulumuzun büyük ihtimal günleri sayılı. Bunu ancak sizler ( BOZDOĞAN LILAR ) durdurabilirsiniz. Ne yapacağınızı bilmiyorsanız haberin tamamını okuyun. Tepki vermezseniz TARİHİ MERKEZ İLKÖĞRETİM OKUL BİNASI YIKILACAK.

Merkez İlköğretim Okulu ile ilgili olarak yazdığımız haber ve makale ye çok fazla ilgi ve tepki gelmedi. Bu günlerde bir karar verilecek. Bu nedenle konu tekrar gündeme gelirken Bozdoğan’ lının sessizliği ve olayı kaderine bırakması inanılır gibi değil. Olayın pek çok çevrede de duyulmamış olduğu da ayrı bir gerçek.

            Biz tarihimize ve sorunlarımıza sahip çıkmazsak yok olmaya mahkum bir millet oluruz. Neymiş efendim, bu bina yapılmaz ise Özel idarenin parası geri gidebilirmiş vs. Bunların hiçbirinin önemi yok. Özel İdareden gelecek ister 800 000  ister 1.800 000 TL. olsun okulumuzun değeri para ile ölçülemez.Okulumuzu kimse yıkamaz. Yıkarlar ise bu konuda herkesten tarih önünde hasep sorulacağınıda bilinmesini isteriz.

            Şu andan itibaren çözüm üretme ve düşünce üretme zamanıdır. Örneğin bu bina kültür varlığı kabul edilebilir ve yıkılmasının önüne geçilebilir. Okul için ise ayrı bir arsa bulunabilir. Yada arkaya sığıyor ise yapılabilir.

            Yapılması gerekenler yapılamıyor yada yapılmıyor ise bu takdirde bu satırların okurlarınında tepki koyması gerekmektedir. Bu yazıyı okuyan herkes, tehpkisini bir şekilde ortaya koysun. İster bu yazıya mesaj yazsın , isterse çarşıda veya okul önünde gösteri yapsın, ister yetkili kişileri arasın, isterse okul yönetimini arayarak ve milli eğitimi arayarak tepki göstersin. Hiçbir şey yapmayan olayın duyulmasını sağlasın ve arkadaşlarını bari arasın. Belki onlar birşey yapabilir.

             Bu arada Merkez İlköğretim Okulu , Okul Aile Birliği ne yapıyor merak ediyorum. Bizi bilgilendirebilirlermi acaba. Okul yıkılır iken Okul Aile Birliğinin sesi soluğunun çıktığını duymuyoruz. Okul Aile Birliği bu günler için vardır. Okulun yıkılmasını istiyorlarmı istemiyorlarmı. Çünkü Okul yıkılır ise sorumluluk en başta onlarındır...
            Evet. Artık son günler. Karar verilecek. Bu OKUL YIKILMAMILI. BİZİM SON SÖZÜMÜZ BU. BOZDOĞAN’ IN SON SÖZÜDE BU. DUYMAK İSTEYEN BOZDOĞAN A SORABİLİR. OKUL YIKILSIN DİYEN YÜZDE BİR ÇIKMAYACAKTIR. AMA OKUL YIKILDIKTAN SONRA AH ETMEMEK İÇİN ŞİMDİ BİRŞEYLER YAPMA ZAMANI…HAYDİ BOZDOĞAN…. S E S   V E  R ……..
 | Puan: 8,5 / 6 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar

nurçin pirim servetoğlu { 13 Eylül 2012 10:03:38 }
Merkez İlköğretim Okulunun yıkılmasına tamemen karşıyım, o okulda neredeyse tüm Bozdoğanlıların anısı vardır ayrıca binanın mimari planı okullar için örnek olarak gösterilebilecek güzellik ve kullanışlılığa sahiptir(Bütün sınıfların baktığı bir iç avlusu ve bu avluya inen çok güzel merdivenleri vardır) yıkılmaması için herkesin elinden geleni yapmasını dilerim...OKULUMA DOKUNMA!!!!!
funda önal { 23 Temmuz 2012 14:13:36 }
duyunca inanamıdım nasıl bir tarih yok edilir.eski ögrencilerden duyarlı kimse yok mu kampanya sevindirdi.okul olması şart mı eski antikalarımızı sergilesek dışarıdan gelen misafirlerimizin gezdire bilecek bir tarihimiz olsa yi olmaz mı.
ömer UNAT { 11 Temmuz 2012 17:09:05 }
Maalesef milletimizin üstüne sanki ölü toprağı serpilmiş.Tepkiyi bırakın çarşı içersinde muhabbeti olmuyor,ben bozdoğanda okumadım ama 2 oğlum Kürşat ve Rahmetli Oğuzhan merkez ilkokulundan mezun oldular.Tarih ve kültür değeri olan okulun yıkılmasına bende karşıyım.Uyuma Bozdoğan ses ver
ferhan arıkan { 10 Temmuz 2012 17:14:12 }
Ben 1966 yılında Bozdoğan Merkez İlkokulundan mezun oldum.Haberi okuyunca o günlere döndüm.Öğretmenim Cevdet Özsoy idi.Okulumuz hepimizindir.Yerine ne yapılırsa yapılsın hata olur.Yeni yapılıacak eser başka yerde yapılabilir.Mevcut okul yaşatılmalı ve gelecek nesillere bırakılmalıdır.Dilerim böyle olur.Yaşasın okulumuz     Kocaelinde yaşayan Ferhan Arıkan
harun öztürk { 09 Temmuz 2012 18:32:23 }
bunun için bir imza kampanyası düzenlenebilir. bir salı günü pazarın alt ve üst girişinde gönüllü iki kişinin toplayacağı imzalar kaymakamlık ve valiliğe gönderilebilir. ayrıca yerel ve ulusal basın kullanılarak tarihi binanın yok olmasına izin vermeyelim diyerek haberler yaptırılabilir. istanbul da yaşadığım için ancak fikir olarak destek veriyorum. ayrıca mail olarak da valiliğe mail attım
Ali BEZEN { 09 Temmuz 2012 14:27:34 }
Emin bey, ilçe içindeki insanların hele ki yaz mevsiminde hele ki sitenin biraz daha pasifleştiği bu günlerde siteye gireceklerine ve bu yazıyı okuyacaklarına inanmıyorum. bu konuda siz Bozdoğan da öncülük edin, çarşıda büyük pankart ve afişlerle bu konuyu duyurun. biz uzaktan ne desteği verebilirsek verelim. bu kararı alacak kurum her neresi ise bize internet adresleri, mail veya telefon verin. arayalım, şikayet edelim. veya internet üzerinde bir platform oluşturulsun, elektronik imza toplayalım vs. IT ile arası iyi olan birileri bu işe öncülük etmelidir. keşke benim elimden bir şeyler gelse de yapsam.
şeyma barlas { 09 Temmuz 2012 09:21:38 }
7 yaşıma kadar Bozdoğan'da büyüdüm. Bozdoğanlıyım. İlkokula Merkez İlkokulu'nda başladım. O tarih kokan okulda,mimarisinin eşini benzerini bir daha hiç bir yerde görmediğim okulda,annemin,ananemin ve belki de daha eski kuşakların okuduğu okulda. Böyle bir tarih kime nasip olur ki? Şimdi 27 yaşındayım, 20 senedir Bozdoğan'da yaşamıyorum. Bu yüzden dışarıdan Bozdoğanlıları izleme fırsatı buldum ve gördüm ki elindeki doğaya, tarihine sahip çıkmayan, sesi çıkmayan ve ne yazık ki geçen yıllarda gerileyen bir Bozdoğan gördüm! Gençleri bile düşünceden, çalışmadan uzak bir Bozdoğan...Bozdoğan sen çok ama çok güzel bir memleketsin de kıymetini bilen yok! Ve bir memleketi ne yazık ki güzel yapan insanlarıdır...:( umarım herşey değişir, okuyan, bilen, gelişen, düşünen ve memleketine herşeyi ile sahip çıkan insanlar kalmıştır orada...İlkokulumun kurtulması dileğiyle...
Behzat Eren { 07 Temmuz 2012 17:51:23 }
Uzakta olduğum için şimdilik ancak bu şekilde tepki verebiliyorum. Bende Merkez İlköğretim Okulunun yıkılmasına hayır diyorum. Bu binanın tarih ve kültür değeri olduğu gibi hem estetik güzelliği hemde sağlamlığı var. Yerine yapılması düşünülen bina ne bunun kadar estetiği güzel olabilecek ne de bunun kadar sağlam olabilecek.
MEHMET PİRİMOĞLU { 06 Temmuz 2012 15:05:52 }
TARİH YIKILMAZ, TARİH KORUNUR.
BİRİLERİ BUNU ANLAMIYOR, UYU BOZDOĞAN UYU, KUZULAR GİBİ UYU....
Tamer Akmusluk { 06 Temmuz 2012 14:33:46 }
Okulumuzun yıkılması demek,hatıralarımızı kültür mirasımızı yok etmek ,tarimizin tanığını gelecek kuşağımızı düşünmeden beşeriyete adım atmak demektir.Yıkmak kolay olabilir.Önemli olanı yıkmak çok daha zor.Okulumuz YIKILMAMALI.
Cihat Öztürk { 06 Temmuz 2012 13:19:18 }
Evet hepimizin nice hatıralarının olduğu bir tarih ve kültür değeri olarak gördüğümüz Merkez İlköğretim Okulu''nun yıkılmasına gönlümüzün razı olması mümkün değildir. O haldehepbirlikte ses verelim ve yıkıma hayır diyelim
Diğer Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalynYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle