AKP ve ATATÜRK Devamı...

İSTATİSTİKLER

7 kategori altında, toplam 2332 haber bulunmaktadır.
Bu haberler toplam 2432062 defa okunmuş ve 2346 yorum yazılmıştır.

Arama ARAMA


Foruma son eklenenler gelecek

Cıvıl cıvıl BOZDOĞAN

Kategori Kategori: Güncel | Yorumlar 3 Yorum | Okunma 1234 Okunma | Yazar Yazan: emin | 04 Temmuz 2012 13:02:17

Son zamanlarda Bozdoğan akşamları bir başka güzel. Parklar, yollar aileler ve gençlerle dolu. Kimi yürüyüş yapıyor, kimi esentili bir yerle çayını içiyor. Gece yarısından sonra bu kadar ailenin dışarıda güven ve huzur içinde dolaştığı Türkiye de kaç ilçe vardır?

Bozdoğan' ı sevmek için bir başka neden daha. Akşam güzel bir esintinin eşliğinde Bozdoğan deresi üstünde, Dere kanarındaki parkın gerek içinde gerekse üstündeki yolda, Atatürk caddesinde , Atatürk parkı ve Gençlik ve Madran parklarında onlarca aile sanki evlerine gitmek istemiyordu. Bu güzel yaz akşamını sonuna kadar yaşamak ister gibi, yüzlerde sakin bir tebessüm , ellerde dondurmalar, çaylar, çekirdekler her yerde bir güzellik vardı.
      Böyle bir olay, bana çok ciddi ve güzel bir haber gibi geldi. Sizlerle paylaşmak istedim. Eğer bu yaz akşamlarında bilgisayarının, televizyonunun başından kalkamayanlar varsa onları uyarın. Kalksınlar ve kendilerini bir Bozdoğan parkına atsınlar, yada biraz yürüylüş yapsınlar. Farklı bir Bozdoğan görecekler...
 | Puan: 10 / 2 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar

Suzan SARI { 20 Temmuz 2012 19:19:56 }
O güzel bozdoğan akşamını bizlerde tatilde yaşadık.. Yalnız KAR HELVASINDAN bahsetmemişsiniz.. unutmayın.. KAR HELVASI HARİKAAAA.....
ecz.cengiz manga { 05 Temmuz 2012 10:49:15 }
merhaba..yazınız beni..rüyalarıma giren o doyumsuz bozdoğan akşamlarına götürdü...yardibinde hissettim kendimi..kütüphanenin altındaki parka o yıllar ağzından su fışkıran heykel yapilmıştı...yıl 1963-1964-1965 ben orta okuldayım...m.sami işcan .mustafa biresselioğlu.adnan piyancı..ayhan piyancı.avukat ın oğlukemal apadın..tatlıcının çucukları..kazıkoğlu lokantası ahmet kazıkoğlu.nurettin çillimoğlu..size tekrar tekrar teşekkür ediyorum...sağolun varolun..
sinan kazik { 04 Temmuz 2012 13:20:20 }
tek kelimeyle seni cok ozledim canim memleketim, hereyinle burnumda tutuyorsun, herkese selamlar
Diğer Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalynYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle