AKP ve ATATÜRK Devamı...

İSTATİSTİKLER

7 kategori altında, toplam 2332 haber bulunmaktadır.
Bu haberler toplam 2530549 defa okunmuş ve 2346 yorum yazılmıştır.

Arama ARAMA


Foruma son eklenenler gelecek

Aydın da 6 ilçe adliyesi kapatıldı.

Kategori Kategori: Güncel | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 998 Okunma | Yazar Yazan: emin | 14 Haziran 2012 12:47:44

Çevremizdeki tüm küçük ilçe adliyeleri dün yayınlanan adli yargı kararnamesi ile kapatıldı. YENİPAZAR-KUYUCAK-SULTANHİSAR-KARACASU adliyeleri kapatılır iken tüm dosya ve personelin de Nazilli ye aktarılıyor. Bu ilçeler tüm adli işlemlerini bundan sonra Nazilli de görecek. Ayrıca Koçarlı ve İncirliova adliyeleri de kapatılarak Aydın merkeze bağlandı. Bozdoğan ise çevrede kapatılmayan tek adliye olarak kaldı.Bu zor durum şimdilik geçti.Karar ilçelerde büyük üzüntü yarattı.

Son adli yargı kararnamesi ile Türkiye çapında 170 civarında ilçe adliyeleri kapatılarak merkez ilçelere bağlandı. Bölgemizdeki ilçelerden Sultanhisar- Yenipazar , Kuyucak ve Karacasu adliyeleri kapatılarak Nazilli adliyesi bünyesine aktarıldı. bundan sonra Adliye ile ilgili tüm işlemlerde bu ilçe sakinleri Nazilli ye gitmek zorunda kalacak.
   İlçemizinde kapatılabileceği çok konuşulmaktaydı. Şimdilik bu fırtınayı atlattık. bu , adliyesi kapatılan ilçeler için herd açıdan son derece üzücü bir durum. bu durumun yaratacağı sıkıntıları makale olarak aktaracağım. Ama en önemli soru bence şudur. Ne gereği vardı ve örneğin Nazilli Adliyesi bu yükü kaldırabilecek durumdamı...Kanımca hiç böyle bir şeye gerek yoktu. Ayrıca nazilli Adliyesi bina olarak son derece yetersiz kalacaktır. Ancak yeni bina yalır ise 3-4 yıl içinde ilçemiz adliyesininde kapatılması mutlaka gündeme gelecektir. Bu konuda bu günden itibaren çalışma yapılması gerekmektedir. Adliyemizin kapatılması demek en azından 20 ailenin Bozdoğan dan taşınması ve Adliyeye işi düşen vatandaşların tamamınında Nazilli ye gitmesi ve esnafında ölmesi demektir. Yeni fırtınaya şimdiden hazırlıklı olmak zorundayız...
 | Puan: 5,5 / 2 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalynYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle