AKP ve ATATÜRK Devamı...

İSTATİSTİKLER

7 kategori altında, toplam 2332 haber bulunmaktadır.
Bu haberler toplam 2589105 defa okunmuş ve 2346 yorum yazılmıştır.

Arama ARAMA


Foruma son eklenenler gelecek

İl genel meclisi anketimiz sonuçlandı

Kategori Kategori: Güncel | Yorumlar 4 Yorum | Okunma 1094 Okunma | Yazar Yazan: emin | 09 Ocak 2009 11:12:37

İl genel meclisi dağılımı nasıl olur anketimiz sonuçlandı. Ankete göre AKP ve CHP nin birer il genel meclisi üyeliği alması muhtemel. 3. il genel meclisi üyeliği ise her üç partiye de gidebilir.

Anket sonuçları aşağıda sunulmuştur. Buna göre 126 kişinin oy kulandığı ankette 34 kişi AKP 3 il genel kazanır demektedir. Bu yüzde 27 oranı ifade etmektedir. CHP iki alır diyenler ise 44 kişi olup yüzde 34 oranında bir oy almış gözükmektedir.23 kişi ise AKP 2 CHP 1 olur demiş, 25 kişi MHP nin bir üyelik çıkaracağını belirtmiştir. Ankete göre MHP ve CHP nin birer üyeliği kazanması muhtemeldir. CHP 30 yıl aradan sonra bir il genel meclisi kazanmaya ilk kez bu kadar yakındır. 3. il genel ise her ihtimale açıktır. AKP, CHP yaa MHP bu il geneli kazanabilir. Sitemizde oy veren kesimin merkez de yoğun olması ve köylerde oy verenlerin olmaması nedeni ile bu sonuçlar daha çok ilçe merkezinin genel yapısını yansıtmaktadır kanısındayız. Köylerde ise dağılım ve oy oranları mutlaka çok daha farklı olacaktır. Bizim kendi tahminimiz ve alınan sonuçlara göre de vardığımız sonuç AKP ve CHP nin birer il genel meclisi üyeliği kazanacağı ancak 3. il genel meclisi üyeliğinin her üç partiye de gidebileceği şeklindedir. seçimlere kadar daha çok zaman vardır ve elbette tablo da eğilimlerde deşişebilecektir.
 | Puan: 4,6 / 5 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar

Naile PANK { 13 Ocak 2009 11:18:50 }
Köydes projesinin AKP hükümeti döneminde ve 2006 yılında hayata geçtiğini biliyorum Nedim Bey. Ancak bilmediğiniz şey İl Özel İdarelerine gönderilen ve bu işler için ayrılan ödeneklere ek ödenek açılması ve yapılan yatırım işlerinin adının değişmesidir. Bu bir projedir aynı Mernis gibi. Kısaca zaten yapılmakta olan yol, su, kanalizasyon işlerinin adının Köydes ve Beldes adıyla değişip biraz daha fazla ve farklı ödenekle yapılması demektir. Yani birim ve isim olarak ayrılmıştır. Eskiden bu işler için yetkili birimler ihale açarlardı. Adı da, İl özel idaresi tarafından yaptırılması düşünülen bilmem ne köyü içme suyu ihalesi veya kanalizasyon ihalesi olurdu. Şimdi projeler kapsamında yapılan işler AKP''''nin başarısımı yoksa geçmiş hükümetlerin ayıbımıdır diye düşünmeden edemeyeceğim.
Toki ile yapılan anlaşmanın arsa bedeli karşılığı olduğunu ve belediyeye arsa bedeli karşılığı 7 adet daire verildiğini de biliyorum. Ama söylemeye çalıştığım bu değil. Toki ile ilgili yapılandırma yerel yönetimlerin başvurusu ve tahhüdü ile oluyor, yanlışım varsa düzeltin. Eğer yerel yönetim yer gösterme, alt yapı götürme, yaşam alanı belirleme taahhüdü veremezse bu proje kalır. Çünkü öncelikle büyük şehirler için yapılmasına başlanmış bir peojede, küçük yerel yönetimler benzeri imkanları sunamazlarsa Toki askıya alınır.
Beldes projesi de 2007 yılında ve nüfusu 10.000''''nin altındaki belediyelerin desteklenmesine yönelik olarak başlatılmış projedir. 2008 yılında Bozdoğan Belediyesi Beldes''''e projelerini sunmuş ve karşılığnda parasını almış, kuruşu kuruşuna yapılan yatırıma harcamıştır. Yetmeyen yerde de Belediye imkanlarını seferber etmiştir.
Benim tavrım sizlerin herşeyi kendinize mal etmenize karşı. Sanki herşeyi siz yaptınız belediye Başkanımız Tümer Bey ve Kaymakamımız Bülent bey sadece koltukta oturan simgelerdi. Onlar hiç bir girişimde bulunmadı.
Bakın yukarıda da belirttiğim gibi, ben hayatım boyunca partizan olmadım olmamda. Sadece çalışan kişiye oy veririm. Güvendiğim kişiye oy veririm. Bulunduğu bölge içinde yaşayan vatandaşlara yaptığı hizmetlere oy veririm.

O zaman şöyle bir şey demekde mümkün. Tümer bey AKP den adaymış dendiğinde oyum yine ona olurdu. Nedeni açık. Tümer Bey çalışıyor uğraşıyor, koşturuyor. Şimdi ne demek istediğimi anladınızmı?. Oyum her halükarda Tümer Bey''''e olurdu. CHP tek partili dönemden beri ilk defa Bozdoğan''''dan belediye başkanı çıkarıyorsa bu siyasi bir başarıdır. Ancak çıkan başkan görevini hakkıyla yerine getiriyorsa bu kişisel başarıdır.
Nedim AKTAŞ { 12 Ocak 2009 16:16:12 }
sayın naile hanım demek ak parti iktidardayken bozdoğana hiçbir hizmet yapılmadı nımı düşünüyorsunuz ama haklısınız bu sitede yapılan icraatler başkaları kendilerine maal ediyorlar.köydes ve beldes projesini hangi hükümet tarafından gerceklestirildi ve buna yönelik calısmalar dan köydese ve beldese gelen paraları damı belediye gönderdi acaba? köyleri giden yardımlar asfatsız,susuz elektiriksiz köy kaldımı acaba bunudamı hükümet yapmadı acaba? gelelim bozdoğana salt sahası,beldesden gelen tas döseme için gelen paralar elektrik kablolarının yer altına alınması,peki kapalı spor salonunun parası cıkdıda neden yapılmadı simdiye kadar? evet ünuversite ye biz yaptık demedik zaten biliyosunuz eğitim ve kalkındırma derneği acıldı ve burada bozdoğanlıların büyük çabası va rasim menteş beyin büyük katkıları ile ve belediyenin katkısı ile yapıldı.toki ye gelelim bunudamı belediye yapdı onu anlamıyorum arsa bedeli karsılığında 7adet 2+1 4adet 3+1 ev verildi sanırım bunuda anlayamıyorum.... saygılarımla birde (sitemizde reklam yasaktır. özür dileriz.)a girerek faliyetlerimizi görebilirsiniz...
Naile PANK { 12 Ocak 2009 09:33:57 }
Bozdoğan'a hizmet ve yatırım, AkP tarafından ne zaman yapıldı Nedim Bey?
Kapalı spor salonunun parası zaten gelmişti Aydın'a sadece kullanıma açılmamıştı. Bunu da hükümet değil, kimlerin sağladığını biliyoruz. Köylere yapılan yollar ve yatırımlar Köydes projesi kapsamında yapıldı. Bu tür yatırımlar yıllardır her ilçe kapsamında yapılır. Bunda da emek Sayın Kaymakamımız ve belediye başkanımız sayesinde oldu. Meslek Yüksek Okulu ilk olarak Belediye ve Eğitim kalkındırma derneği sayesinde oldu. Bağışları AKP'ye değil derneğe yaptık sanıyorum yanlışsam bilgi verin. Ayrıca Rasim Menteşe Bey'in emekleri de yadsınamaz bir gerçek. Hastane de keza aynı şekilde. Hakkımızdı aldık, Ankara'daki köklü bürokrat ağabeylerimiz, Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve Rasim Bey sağ olsun. Tokinin gerçekleşmesi belli kıstaslar dahilindedir. Bozdoğan'da bu kıstaslara uyduğu için yapılabildi.
Bozdoğan içinde yapılan adam gibi şehir plancılığı ve yapılan işler Belediyenin başarısıdır. Bunlar için devletten para alınmadı öz kaynaklar kullanıldı.
Kusura bakmayın, önce bi gözlemleyin sonra partinize mal edin güzellikleri. Biz dışarıda yaşıyoruz, içeride de siyaset yapmıyoruz ama zorla yazdırıyorsunuz. Susmak erdemdir diyemiyorum. Çünkü konuşarak fikir birliğine varılır, aydınlığa ulaşılır kanatindeyim. Ayrıca Parti tutmam, oy vereceksem çalışkan olduğuna inandığım kişiye veririm. Bozdoğan'da oy kullanmak hiç nasip olmadı. Ama olsaydı oyum, yazın çiftçi barajdan gelen suyu alamıyorken diğer taraflara su gitmesine ses çıkarmayanlara olmazdı. Mahsullerinin tarlada kurumasına göz yumanlara olmazdı.
Nedim AKTAŞ { 09 Ocak 2009 15:41:53 }
bu kadar hizmet yatırım başka yeremi yapıldı lütfen AKP 3 GERİSİ 00000
Diğer Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalynYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle