AKP ve ATATÜRK Devamı...

İSTATİSTİKLER

7 kategori altında, toplam 2332 haber bulunmaktadır.
Bu haberler toplam 2432050 defa okunmuş ve 2346 yorum yazılmıştır.

Arama ARAMA


Foruma son eklenenler gelecek

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 93. yıldönümünü kutladık.

Kategori Kategori: Güncel | Yorumlar 15 Yorum | Okunma 1857 Okunma | Yazar Yazan: yusuf | 19 Mart 2008 16:55:30

Bozdoğan Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından özenle hazırlanan etkinlikle, 12 Mart İstiklâl Marşı'nın Kabulü Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 93. Yıl Dönümü Haftası, Belediye Kültür Sitesinde kutlandı. Programın tekrarı 20 Mart 2008 Perşembe akşamı saat 20.00'de.
Kaymakamlığımız tarafından Hükümet Konağı Bahçesinde açılan sergi ise halkımızın beğenisi topladı. Sergi devam ediyor.


BOZDOĞAN ANADOLU LİSESİ’NDEN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI
Çanakkale Şehitleri, İlçemizde Bozdoğan Anadolu Lisesi’nin Hazırladığı Bir Programla Anıldı. Sayın Kaymakamımız Bülent TEKBIYIKOĞLU, Belediye Başkanımız S. Tümer APAYDIN Protokol Üyeleri ve İzleyiciler Program Boyunca Gözyaşlarını Tutamadılar.

Bir destandır Çanakkale, acıyla ve kanla yazılmış. Acı ağıt olmuş, türkü olmuş yakmış sineleri. Bu destanda al kanına bürünüp şehit olan iki yüz elli binden fazla vatan evlâdı var. Tarih boyunca hiçbir millete nasip olmayan ve Türk milletinin kahraman evlâtlarınca yazılan bu büyük destanı her yıl çeşitli etkinliklerle kutluyoruz.
 
Çanakkale Deniz Zaferinin 93. yıldönümü bu sene Bozdoğan Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan bir programla Bozdoğan Belediyesi Kültür Sitesi’nde kutlandı. Programa Sayın Kaymakamımız Bülent TEKBIYIKOĞLU, Sayın Garnizon Komutanımız Ali İhsan KURTULAN, Sayın Belediye Başkanımız Tümer APAYDIN ile ilçemizde görev yapan daire amirleri ayrıca çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. Bozdoğan Anadolu Lisesi’nin özverili çalışmalarıyla, özenle hazırlanan programda izleyiciler gözyaşlarını tutamadılar.
 
Sunuculuğunu Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sibel TURGA METİN’in yaptığı programa saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başlandı. Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Öğretmeni Hakan FERAH, günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yaptı. Daha sonra BAL öğrencisi Ali BİNİCİ İstiklal Marşımızı şiir olarak coşkuyla okudu. İlçe Kaymakamlığı tarafından hazırlanan Bozdoğanlı şehitlerimizle ilgili slâyt gösterisinden sonra Tarih Öğretmeni Feridun DARCAN, Çanakkale Zaferi ile ilgili duygulu bir konuşma yaptı. Ardından Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Coşkun BİNEKTAŞI, “Çanakkale Şehitlerine” isimli şiiri okudu. Daha sonra Bozdoğan Anadolu Lisesi öğrencilerinin; müziklerde Zafer ONUR, teknik ekipte Yunus GÜL ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Kemâlettin BAL yönetiminde hazırladıkları “BİR ŞİİRDİR ÇANAKKALE” isimli oratoryoya geçildi.
 
Metrekareye altı bin merminin düştüğü Çanakkale Savaşı’nı ve orada yaşanan ibretlik olayları hazırlanan oratoryo eşliğinde şiirlerle, türkülerle, marşlarla ve piyeslerle iki saat süreyle anlatan Bozdoğan Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri program sonunda ayakta alkışlandılar.
 
Programın sonunda kendisine teslim edilen bağımsızlığımızın sembolü olan ay yıldızlı bayrağımızı öperek alan Sayın Kaymakamımız Bülent TEKBIYIKOĞLU, daha sonra onu açarak izleyicilere gösterdi.
 
Programa izleyici olarak katılanlar uzun süre izlediklerinin etkisinden kurtulamadılar. Aynı programın halka da gösterilmesi için gelen yoğun istek üzerine programın 20 Mart 2008 Perşembe akşamı saat 20.00’de Bozdoğan halkı için tekrar gösterilmesine karar verildi
 
Duyarlı Bozdoğan halkını, öğrenci velilerini ve öğretmenleri programa bekliyoruz.
 
KAYMAKMALIKTAN FOTOĞRAFLARLA ÇANAKKALE ZAFERİ SERGİSİ
Kaymakamlığımız Hükümet Konağı bahçesinde açılan sergi ise büyük ilgi gördü. Her bir fotoğrafta Çanakkale Savaşları’nda Mehmetcik’in yaşadığı olaylar birinci elden kaynaklardan sürükleyici bir üslupla anlatılmış fotoğraf ve illüstrasyonlardan oluşan sergiye halkımız büyük katılım gösterdi.


 | Puan: 9,9 / 14 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar

b.a.l dan bir öğrenci { 29 Mart 2008 23:45:28 }
gerçten de çok güzel bir programdı. hemen hemen halkın beğenmesini sevindim.emeğimize değdi. eee ne diyelim kıskananlar çatlasın
Ali { 29 Mart 2008 23:44:49 }
Bu tür programlar genellikle formaliteden yapılır ama bu yıl bi başkaydı. İzlerken hepimiz Çanakkale'ye gidip gelmiş gibi heyecenkandık ve duygulandık. Yüreğinize sağlık dostlar.
mert { 27 Mart 2008 22:30:21 }
gerçekten müthiş bir program oldu arkadaşlarıma ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum ayakta alkışlanacak bi gösteriydi b.a.l öğrencisi mert;)
MERVE { 24 Mart 2008 21:12:06 }
gerçekten müthiş bir program oldu. Eğer programı izlerken bir nebze olsun vatan sewgisini sizlere hissettirebildiysek ne mutlu bizlere. Ama haklarını yememek lazım bütün okul çok emek harcadı bu program için ve herkes rolünü yürekten oynadı. emeği geçen herkesi yürekten kutlarım b.a.l öğrencisi
R.ßeqLeviç { 24 Mart 2008 20:42:04 }
İnglizler kurdu tuzakları,
Siper ettiler zavallı Anzakları
Düşmanlar Türk'ün gücünden ürktü,
Baş mimarımız Atatürktü
    

ne güzeL demiş şairimiz

ßizi ßu hoş geceyi hazırLayan herkeSe Can-ı gönüLden teßriq ederim   ßaşarıLması ZoR ßi esere imza attıLaR ßeen ßzDğN Lisesi öğRencisi OlaRaq çaLışmaLarınızın dewamını diLerim r.ßeqLeviç
BEYZA (B.A.L oğrencisi) { 23 Mart 2008 22:01:00 }
Okulumuzun oğretmenleri ve oğrencileri bu programın en iyi şekilde bir sonuç vermesi için bir çok emek harcadılar.Şehitlerimizi en iyi şekilde hatırlatmak ve hatırlamak için elimizden gelenlerin en iyisini yaptık.Biz bozdoğan anadolu lisesi olarak sizlere , bizler için çanakkalede kanlarını dokmüş nice şehitlerimizi unutmamızı ve vefa borcumuzu bilmemiz gerektiğini tekrardan hatırlatmak istedik.gosterdiğiniz yoğun ilgiye çok teşekkür ederiz..
                                                saygılarımla
B.A.L öğrencisi { 23 Mart 2008 21:54:05 }
Bende o progmamı yapanların içindeydim fakat bizim amacımız gösteriş değil halkımızı tarihin içinde hissettirmekti. Ve bu hissi verdiğimiz için çok mutluyuz. Bu vatan uğruna canını verenler için yaptığımız sadece bir hiçtir onlar daha fazlasına layık.
B.A.L. dan bir öğrenci { 22 Mart 2008 20:55:18 }
ben bu organizasyonun içinde yer alanlardan birisiyim.inanarak ve öncelikle o ruhu kendimizde hissederek sizlere atalarımızın kanlarıyla sulanmış olan vatanımızın o yıllarda ki durumunu sizlere hatırlatıp bu güzel vatanımızın değerini sizere bir nebze dahi olsa hissettirebildiysek ne mutlu bizlere.ayrıca göstermiş olduğunuz yoğun ilgiye de çok teşekkürlerr...
B.A.L'dan bir öğrenci { 22 Mart 2008 20:03:35 }
tüm öğretmen ve arkadaşlarıma cok teşekkür ederim bize ÇANAKKALEYİ hatırlattıklar ve onu hissettirdikleri için. bu okulda okuduğum için ck mtlym eee anadolu yaptımı böle ypr bu da bzmm farkımızzz   
TÜLİN { 22 Mart 2008 12:29:27 }
Çok güzel bir programdı. Bozdoğan''''da şimdiye kadar hiç bu kadar güzel Çanakkale programı izlememiştim. ilk DEFA
ahmet kömür { 21 Mart 2008 20:15:22 }
gercekten harika bir program oldu emegi gecen tüm ögretmen ve arkadaslarıma bizi orda yalnız bırakmayan bozdogan halkına cok tesekkür eder aziz sehitlerimizi bir defa daha ve sonsuza det minnetle ve şükranla anıyorum...bozdogan anadolu ögrencisi ve bir mensubu olmak bir ayrıcalıktırrr...
BARIŞ { 21 Mart 2008 16:23:54 }
onur duyulacak şeyy
B.A.L Öğrencileri { 21 Mart 2008 12:35:49 }
Bu vatan ve millet duygusunu biraz olsun size hissettirebildiysek ne mutlu bize..Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık.Gösterdiğiniz büyük ilgiye ve gönderdiğiniz güzel yorumlara çok teşekkür ederiz....
Serhat Yıldırım { 20 Mart 2008 13:58:23 }
Yüreklerinize sağlık arkadaşlar. Keşke ben de Bozdoğan Anadolu Lisesi'nde öğrenci olsaydım. Çok şanslısınız, sizlere imreniyorum.
Uğur { 20 Mart 2008 00:47:59 }
Çok güzel bir programdı. Bozdoğan''da şimdiye kadar hiç bu kadar güzel Çanakkale programı izlememiştim.
Diğer Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalynYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle