AKP ve ATATÜRK Devamı...

İSTATİSTİKLER

7 kategori altında, toplam 2332 haber bulunmaktadır.
Bu haberler toplam 2431938 defa okunmuş ve 2346 yorum yazılmıştır.

Arama ARAMA


Foruma son eklenenler gelecek

Çanakkale sergisi açıldı

Kategori Kategori: Güncel | Yorumlar 1 Yorum | Okunma 923 Okunma | Yazar Yazan: emin | 18 Mart 2008 16:14:30

Kaymakam Bülent Tekbıyıkoğlu tarafından gerçekleştirilen sergi bu gün hükümet konağının bahçesinde açıldı. Sergide Çanakkale savaşı ile ilgili pek çok resim, anı ve yazılar bulunuyor. Ayrıca metrekareye 6.000 mermi düşen Çanakkale savaşının anlamı doğrultusunda 1 m2. cam kutu içinde 6.000 mermi konulmuş olarak sergide izleyicilere sunulmuş. Sergideki anıları okurken gözyaşlarınızı tutmanız çok zor oluyor. Bu nedenle yazıların tamamını aynı anda okumak mümkün olmayabilir. Sergiyi gezmenizi öneriyoruz...Bozdoğan lisesi de Çanakkale şavaşı ve şehitleri ile ilgili çok güzel ve önemli bir gazete çıkartmış. Her iki çalışmada övgüyü haketmektedir.

Çanakkale konusundaki duyarlılıklarımızın her geçen yıl arttığını görmek gerçekten bizleride çok memnun ediyor. Kaymakamımızın güzel sergisi , gerçekten çok etkileyici anılar ile dolu... Bozdoğan lisesi de öğretmen Metin Acar öncülüğünhde Çanakkale' yi ve ilçemizin şehitlerini inceleyen yazılardan oluşan bir gazete çıkartmış. İlgilenenlerin mutlaka edinmesini öneriyor ve çıkartanları kutluyoruz. Sergiyi gezerek duygu ve görüşlerinizi gerek yorum bölümümüze veya kaymakamlığın sitesine aktarmanızıda bekliyoruz...
 | Puan: 10 / 1 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar

Ergün ÇİNE { 18 Mart 2008 17:00:03 }
Bu serginin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.Sergiyi özellikle öğrenci ve genç kardeşlerimizin hissederek gezmesini,yazıları sindire sindire okumalarını,vatan-millet-bayrak kavramlarını daha iyi özümsemelerini dilerim.Şu an orada olmak isterdim.Bir de keşke zaman ve imkan olsaydı da Çanakkale'de düşmana karşı savaşmış ve şehit düşmüş bozdoğan'lı 119 şehidimizim isimlerini de yer verilebilseydi.
Diğer Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalynYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle